Návod pre UNIsite a UNIobchod systém

Vyskúšajte eshop

Dostupnosť jednotlivých modulov a funkcií eshopu/webu závisí od verzie, v ktorej máte svoj eshop/web zakúpený.

Kategórie

Kategórie slúžia na zaradenie a delenie produktov podľa určitých spoločných vlastností pre jednoduchšiu a rýchlejšiu orientáciu pre kupujúcich zákazníkov, preto je potrebné a vhodné vytvoriť štruktúru kategórií a podkategórií, aby zákazník mal čo najjednoduchšiu orientáciu v e-shope.

Náš softvér UNIobchod systém umožňuje vytvárať neobmedzený počet kategórií a podkategórií. Umožňuje správcom e-shopu plnohodnotnú optimalizáciu pre vyhľadávače, vďaka ktorej môžete pri správnom využití týchto nástrojov a možností systému, dostať svoj e-shop a kategórie na popredné miesta v Google vyhľadávaní. Už od základnej verzie máte k dispozícii možnosť nastaviť vlastnú H1, meta title, meta description, meta keywords.

Od vyšších verzií môžete plnohodnotne využívať textový editor nad a pod produktami v danej kategórií, do ktorého môžete pre zákazníka vpisovať podrobný popis kategórie, čím napomôžete zákazníkovi v rozhodovaní pri nakupovaní. Taktiež tento popis môže poslúžiť pri vhodnej SEO optimalizácii.

Ako prvé pri vkladaní produktu do e-shopu je potrebné najprv vytvoriť kategóriu a potom produkt.

Postup nastavenia

1. Prejdite do administrácie a kliknite na "Pridať novú kategóriu".

2. Ak vytvárate novú kategóriu, ktorá bude na hlavnej úrovni zostane z výberu "Hlavná kategória" a napíšte názov kategórie. V prípade ak chcete kategóriu skryť pred návštevníkmi zaškrtnite políčko "Skrytá kategória".  Pre rozšírenie nastavenia kliknite na " Ďalšie vlastnosti kategórie".

3. Ďalšie vlastnosti a nastavenia kategórie

Kategória bude funkčná aj bez vyplnenia týchto nastavení, ale doporučujeme pre lepšiu a hodnotnejšiu SEO optimalizáciu vypĺňať aj tieto nastavenia:
Pomôžete tým zákazníkom ako aj fulltextovým vyhľadávačom (Google) nájsť u Vás to, čo hľadajú a čo ponúkate v e-shope.

Popis nad a pod kategóriou pre podporu SEO
Nad a pod produktami je možné vložiť SEO text patriaci pre konkrétnu kategóriu.

Obrázok kategórie pre zdielanie na sociálne siete
Obrázok kategórie sa zobrazí len pri zdieľaní na sociálnych sieťach.

Ikony pre kategórie
Ak chcete, aby sa zobrazovali ikony v kategóriach, tak je potrebné zaškrtnúť políčko "Generovať ikony v kategóriách a podkategóriách" v časti "Nastavenia eshopu".

Filtrovanie v kategórií
V prípade ak nechcete sa aby sa v tejto kategórií dalo filtrovať na základe parametrov produktov je treba zvoliť možnosť "Nezobrazovať filtre v kategórii".

4. Takto vytvorené kategórie môžete upravovať . Kliknite na "Zoznam kategórií".

5. Zoznam kategórií.

  1. Kliknutím na počet produktov sa zobrazia všetky produkty v kategórii. Následne tieto produkty môžete upravovať.

  2. Kliknutím na ikony môžete kategóriám meniť poradie, upravovať ich, vyprázdniť kategóriu kliknutím na ikonu kôš alebo úplne odstrániť kategóriu kliknutím na ikonu krížik.

Máte otázky, na ktoré ste nenašli odpoveď a riešenie v návode?

Všetkým naším klientom Uniobchod systému sme k dispozícii na zákazníckej podpore, kde ochotne odpovieme na vaše otázky týkajúce sa nastavenia webovej stránky alebo eshopu.

Prosíme o pozorné vyplnenie údajov v dotazníku, aby sme vás mohli kontaktovať alebo využite našu emailovú alebo telefonickú podporu:

Volajte v pracovných dňoch (Po-Pia) na:
045/2221 444 (od 8:00 do 16:00)

alebo píšte na: podpora@uniobchod.sk
www.webygroup.sk, www.uniobchod.sk

verify

* Tento údaj je povinný