Návod pre UNIsite a UNIobchod systém

Vyskúšajte eshop

Dostupnosť jednotlivých modulov a funkcií eshopu/webu závisí od verzie, v ktorej máte svoj eshop/web zakúpený.

Moduly

Moduly sú obsahové časti/bloky na stránke, ktoré zobrazujú rôzne informácie na stránke, podľa typu vloženého modulu. Modul so svojimi nastaveniami sa postará o výstup naplnených informácií na vašu stránku, postará sa o funkčnosť a spracovanie údajov.

Po vytvorení stránky je potrebné, aby ste do jej obsahu vložili modul/moduly podľa typu obsahu, ktorý chcete na danej stránke zobrazovať. Stránku môžete vyskladať aj z viacerých modulov súčasne, ale treba myslieť na vhodnosť a správanie konkrétnych modulov, aby nedochádzalo k nežiaducim kombináciám na výstupe na stránke pri používaní rôznych typov modulov.

Moduly, ktoré sú potrebné pre správnu funkčnosť zvolenej šablóny vášho webu sú automaticky vložené a prednastavené do základnej podoby, tieto nie je možné odstrániť cez administráciu, ani meniť ich pozíciu, či poradie (napríklad: menu, vyhľadávač, kategórie e-shopu, košík atď.). Obsahovú časť si tvoríte sami podľa Vašich požiadaviek, prostredníctvom vkladania modulov. Nastavenie a plnenie je jednoduché a prinášame vám jednoduchý návod a popis konkrétnych modulov.

Postup nastavenia

1. Kliknite na ikonu "Stránky".

2. Kliknite na "Upraviť" obsah stránky.

3. Kliknite na "Sem môžete vložiť nový modul".

Vloženie modulu krok 3

4. Parametre modula.

 1. Vyberte typ modulu.

 2. Napíšte jeho názov.

 3. V rozbalovátku "Vyberte modulový box" vyberte typ nadpisu. Pri zadaní nadpisu H1, H2 a H3 bude názov modulu zobrazený ako nadpis. Potvrďte tlačidlom "Vložiť". Je dôležité, aby na stránke bol iba jeden nadpis H1.

Vloženie modulu krok 4

5.Úprava názvu modula

 1. Kliknite na tlačidlo "Menu".

  Vloženie modulu krok 5
 2. Prejdite kurzorom myši na "Možnosti stránky" a následne na "Vlastnosti modulového boxu".

  Vloženie modulu krok 6
 3. Ak nechcete, aby sa názov modula zobrazoval na stránke, môžete ho skryť odškrtnutím poľa "SHOW title". Ak chcete, aby bol tento názov na všetkých moduloch na stránke zaškrtnite pole "je dediteľný". Môžete zmeniť aj typ názvu modulu v poli "ModuleBoxClass".

  Vloženie modulu krok 7

Pre podrobnejšie nastavenie si vyberte jednu z nižšie uvedených možností:

Máte otázky, na ktoré ste nenašli odpoveď a riešenie v návode?

Všetkým naším klientom Uniobchod systému sme k dispozícii na zákazníckej podpore, kde ochotne odpovieme na vaše otázky týkajúce sa nastavenia webovej stránky alebo eshopu.

Prosíme o pozorné vyplnenie údajov v dotazníku, aby sme vás mohli kontaktovať alebo využite našu emailovú alebo telefonickú podporu:

Volajte v pracovných dňoch (Po-Pia) na:
045/2221 444 (od 8:00 do 16:00)

alebo píšte na: podpora@uniobchod.sk
www.webygroup.sk, www.uniobchod.sk

verify

* Tento údaj je povinný