Návod pre UNIsite a UNIobchod systém

Vyskúšajte eshop

Dostupnosť jednotlivých modulov a funkcií eshopu/webu závisí od verzie, v ktorej máte svoj eshop/web zakúpený.

PopUp baner

PopUp banner alebo vyskakovacie okno je modul pre zobrazenie z vášho pohľadu dôležitej informácie pre návštevníka webu. Informácia môže byť textová, obrázková, ale aj kombinácia obidvoch. V nastavení modulu sa nachádza textový editor, do ktorého vložíte požadované informácie na zobrazenie. V nastaveniach modulu môžete vyplniť spôsob zobrazenia sa návštevníkovi, môžete nastaviť zobrazenie po určitom čase od príchodu na váš web alebo po odskrolovaní stránky na určitú pozíciu, ďalším nastavením zvolíte, ako často sa bude baner zobrazovať tomu istému návštevníkovi pri ďalšej návšteve webu. Je možné nastaviť obdobie Od-Do a zvoliť dátum pre automatické zobrazovanie alebo zrušenie vyskakovania banera, teda touto vlastnosťou viete pripraviť dopredu aj rôzne marketingové kampane so zameraním na nejaké akcie na webe alebo v e-shope. Súčasťou modulu je možnosť vypnutia zobrazovania banera v mobilných zariadeniach, keďže v súčasnej dobe takéto správanie vyžaduje Google. Nastavenia sú jednoduché a odporúčame modul používať v takej miere, aby nebol pre návštevníka príliš otravný a držať sa pravidla, menej je niekedy viac.

Postup nastavenia

1. Kliknite na "Sem môžete vložiť nový modul".

2. Vyberte PopUpBanner a kliknite na "Vložiť".

3. Kliknite na "Nastaviť".

4. Vysvetlenie položiek.

 • GenerateEmptyContent - nezaškrtávajte, slúži na systémové vypnutie modulu, nedostanete sa opäť k aktivácií modulu.
 • ActiveAdmin - zapína viditeľnosť banera len pre administrátora, kým je prihlásený, slúži na odladenie banera a jeho obsahu v procese nastavenia, po nastavení banera môžete túto položku deaktivovať, aby vám baner nevyskakoval v administrácií počas vašej práce na iných moduloch.
 • Active - zapína viditeľnosť - zobrazenie banera pre návštevníkov webu, od tejto chvíle je baner aktivovaný a zobrazuje sa.
 • DateFrom - dátum od - určujú dátum, v ktorom bude baner vyskakovať.
 • DateTo - dátum do - určujú dátum, v ktorom bude baner vyskakovať.
 • CookieLifeTimeInHours - je čas, počas ktorého zákazníkovi po prvom navštívení Vášho webu nevyskočí PopUp baner, údaj zadávajte v hodinách.
 • ShowOverlay - určuje, či bude mať banner pozadie - zatemnenie okolitého webu.
 • OverlayColor - určuje, akú farbu bude mať pozadie webu počas zobrazenia banera.
 • Width a Height - určujú šírku a výšku banera.
 • Padding - určuje odsadenie okolo banera, aby obsah nebol nalepený po okrajoch aby v prípade obrázkového banera nebolo toto odsadenie.
 • TimeOut - určuje čas do vyskočenia banera, t.j. čas od načítania stránky návštevníkovi, po ktorom vyskočí baner na obrazovke, zadáva sa v milisekundách - 1000 = 1 sekunda.
 • FromTop - určuje výšku odscrollovania stránky od vrchu pre vyskočenie banera.
 • DisableInMobile - odporúčame zaškrtnúť, baner nebude vyskakovať pri prehliadaní na mobile. V prípade nezaškrtnutia tejto položky Vás môže google penalizovať a to formou mínusových bodov Vašej stránky, čo by mohlo mať za následok nižšie postavenie stránky v google vyhľadávaní.
 • Title - môžete napísať názov banera, ktorý sa zobrazí pod banerom.

5. Pridajte text a obrázok, ktorý sa zobrazí na baneri. Potvrďte tlačidlom "Odoslať".

Máte otázky, na ktoré ste nenašli odpoveď a riešenie v návode?

Všetkým naším klientom Uniobchod systému sme k dispozícii na zákazníckej podpore, kde ochotne odpovieme na vaše otázky týkajúce sa nastavenia webovej stránky alebo eshopu.

Prosíme o pozorné vyplnenie údajov v dotazníku, aby sme vás mohli kontaktovať alebo využite našu emailovú alebo telefonickú podporu:

Volajte v pracovných dňoch (Po-Pia) na:
045/2221 444 (od 8:00 do 16:00)

alebo píšte na: podpora@uniobchod.sk
www.webygroup.sk, www.uniobchod.sk

verify

* Tento údaj je povinný