Návod pre UNIsite a UNIobchod systém

Vyskúšajte eshop

Dostupnosť jednotlivých modulov a funkcií eshopu/webu závisí od verzie, v ktorej máte svoj eshop/web zakúpený.

Nastavenia e-shopu

Nastavenia e-shopu Vám umožňujú nastavovať väčšinu modulov, nastavení, údajov a napojení pre plnohodnotné fungovanie e-shopu a nákupného procesu.

Postup nastavenia

1. Kliknite na “Nastavenia“.

2. Prejdite do “Nastavenie e-shopu“.

3. Vo všeobecných nastaveniach viete zaškrtnúť políčka pre zobrazenia rôznych nastavení na webe ako sú napríklad zobrazenie kategórie na úvode e-shopou, zobrazenie ceny pre registrovaných zákazníkov alebo zobrazenie textu v prípade nezobrazenia ceny a mnoho iných. Veľmi dôležité je správne nastavenie platcu DPH.

4. V časti objednávky máte možnosť nastaviť texty, ktoré sa zobrazia pri objednávkach. Pri stavoch ako sú napríklad akcie, novinky a výpredaj je možnosť nastaviť ich zobrazenie na webe.

5. Súčasťou nastavenia je aj nastavenie zobrazenia filtrov pre stavy produktov, ceny produktov (cenový teplomer), umiestnenie filtra na stránke alebo naskladnenie produktov v e-shope. Oddeľovač parametrov v názve kategórie po filtrovaní je možné zmeniť za akkékoľvek iné znamienko ako "|", napríklad to môže byť medzera alebo "-". Pri skladovej dostupnosti je možné nastaviť farebné zobrazenie dostupnosti produktu a zakázať objednávanie produktov ktoré niesú skladom.

5a. Možnosť zapnúť generovanie QR kódu pre úhradu objednávky. QR kód sa po zapnutí bude generovať v každej objednávke. Pre správne fungovanie a generovnie QR kódu je potrebné vyplniť si IBAN a SWIFT kód v obchodných údajoch eshopu.

6. Na tomto mieste môžete vyplniť priestor nad a pod produktmi a nastaviť H1 na úvode e-shopu.

7. Nastavenie zobrazenia SEO popisu pri produkte.

1. Z rozbalovátka vyberte políčko alebo parameter pri produkte, z ktorého sa bude ťahať popis.

2. Kliknutím na tlačidlo "Pridať nastavenie" pridáte ďalší riadok pre nastavenie.

3. Vyberte akým spôsobom sa ukončí text, ktorý je napísaný pri produkte

4. Vpíšte počet znakov, ktoré ktoré sa zobrazí v seo popise produktu.

8. Nastavenie zobrazenia článkov. “Zložka s článkami“ je nastavenie, ktoré je zviazané s modulom články. Čo znamená, že v prípade ak ešte nemáte vytvorené žiadne články, tak v rozbalovátku sa Vám neponúknu na výber iné nastavenia ako je prednastavené. V rozbalovátku “Stránky s článkami“ vyberte stránku, na ktorej máte vložený modul články.
Nastavte zobrazenie ceny pri produkte.
V prípade ak Vám nevyhovuje prednastavená veta pri nenájdení produktu, tak ju stačí prepísať.

9. Nastavenia zobrazenia výrobcu. V tejto časti viete nastaviť, aby boli výrobcovia zobrazení na hornej lište v module kategórií.

10. Pomenovanie tabov v detaile produktu. V detaile produktu sa nachádzajú jednotlivé záložky/časti/popisy produktu. Tieto názvy viete prepísať podľa vlastných požiadaviek.

11. Miery a výhy pri produkte. Globálne nastavenie pre nastavenie merných jednotiek produktu pre hmotnosť, výšku, šírku, hĺbku

12. Nastavenie naposledy zobrazených produktov s možnosťou zakázať zobrazenie a s nastavením počtu zobrazovaných produktov.


Pre podrobnejšie nastavenie si vyberte jednu z nižšie uvedených možností:

Máte otázky, na ktoré ste nenašli odpoveď a riešenie v návode?

Všetkým naším klientom Uniobchod systému sme k dispozícii na zákazníckej podpore, kde ochotne odpovieme na vaše otázky týkajúce sa nastavenia webovej stránky alebo eshopu.

Prosíme o pozorné vyplnenie údajov v dotazníku, aby sme vás mohli kontaktovať alebo využite našu emailovú alebo telefonickú podporu:

Volajte v pracovných dňoch (Po-Pia) na:
045/2221 444 (od 8:00 do 16:00)

alebo píšte na: podpora@uniobchod.sk
www.webygroup.sk, www.uniobchod.sk

verify

* Tento údaj je povinný