Návod pre UNIsite a UNIobchod systém

Vyskúšajte eshop

Dostupnosť jednotlivých modulov a funkcií eshopu/webu závisí od verzie, v ktorej máte svoj eshop/web zakúpený.

Užívatelia

Užívatelia sú administrátori/ správcovia webu s pridelenými oprávneniami pre spravovanie obsahu. Nachádzajú sa tu všetci, ktorí majú prístup - meno a heslo do určitých zaheslovaných častí, alebo do administrátorských častí. Užívatelia majú rôzne úrovne oprávnenia, a podľa úrovne získavajú možnosť vidieť alebo spravovať obsah.

Pre každého užívateľa /administrátora platí princíp bezpečného hesla: min. 8 znakov, min. 1 číslo, min. 1 malé alebo veľké písmeno, min. 1 špeciálny znak napr +-.:*&@#$%><

Práva v systéme nie je jednoduché popísať, pretože systém dovoľuje v každom webe úpravu administrátorských úrovní a oprávnení naviazaných na konkrétnu úroveň. Popis úrovní je základný na všeobecné použitie, naše odporúčanie je: v prípade neadministrátorských oprávnení používať úroveň 1, pre administrátorov veľkých oprávnení 6,7,8, ostatné úrovne vám vieme odporučiť po konzultácií s našimi pracovníkmi a konkrétnou potrebou vašej žiadosti o prístupnosť alebo neprístupnosť administrácie v určitých prípadoch.

  • úroveň 1 - registrovaný užívateľ, ktorý prešiel registráciou na webe, alebo ste ho vytvorili v administácii manuálne, má možnosť prihlásiť sa do častí prístupných len po prihlásení sa menom a heslom (nie do e-shopu).
  • úroveň 2 a 3 - práva s veľmi obmedzenými právami podporných modulov, nemajú využitie pri administrácií
  • úroveň 4 a 5 - práva pre možnosti administrácie existujúcich modulov a obsahu, bez možnosti rozširovania štruktúry a vytvárania nových modulov
  • úroveň 6 a 7 - práva pre plnohodnotné ovládanie a administráciu webu/e-shopu
  • úroveň 8 - najvyššie práva celého systému

Takto nastavený bežný administrátor/ užívateľ má prístup ku všetkým produktom a podľa svojich práv k funkciám eshopu.

Špeciálny administrátor /užívateľ - v eshope je možné povoliť užívateľovi spravovať len konkrétne produkty, alebo len produkty, ktoré užívateľ sám vložil. Je možné užívateľovi pridať / obmedziť mu oprávnenia len na špeciálne činnosti - špeciálni užívatelia v eshope.

Postup nastavenia

1. Kliknite na záložku "Nastavenia".

2. Kliknite na tlačidlo "Užívatelia".

Vloženie nového užívateľa krok 2

3. Kliknite na tlačidlo "Nový užívateľ".

4. Vyplňte údaje a nezabudnite zaškrtnúť pole "Aktivovaný" a potvrďte tlačidlom "Uložiť".

Heslo administrátora musí spĺňať pravidlá:
min. 8 znakov, min. 1 číslo, min. 1 malé alebo veľké písmeno, min. 1 špeciálny znak +-.:*&@#$%><

Existuje možnosť obnovy zabudnutého hesla pre admina - platí len v prípade, ak má vyplnenú mailovú adresu v administrácii

5. K užívateľom môžete priradiť úroveň. Táto úroveň určuje aké zmeny bude môcť vykonávať na stránke.

6. V prípade, ak idete vytvoriť užívateľa, ktorému chcete nastaviť konkrétne veci, ktoré bude môcť administrovať tak kliknite na záložku "Oprávnenia". Následne zaškrtnite všetky funkcie, ku ktorým bude mať prístup. Tieto oprávnenia sú nadriadené výberu užívateľskej úrovne.

Konkrétna funkčnosť oprávnení je popísaná na stránke Špeciálni užívatelia eshopu

Máte otázky, na ktoré ste nenašli odpoveď a riešenie v návode?

Všetkým naším klientom Uniobchod systému sme k dispozícii na zákazníckej podpore, kde ochotne odpovieme na vaše otázky týkajúce sa nastavenia webovej stránky alebo eshopu.

Prosíme o pozorné vyplnenie údajov v dotazníku, aby sme vás mohli kontaktovať alebo využite našu emailovú alebo telefonickú podporu:

Volajte v pracovných dňoch (Po-Pia) na:
045/2221 444 (od 8:00 do 16:00)

alebo píšte na: podpora@uniobchod.sk
www.webygroup.sk, www.uniobchod.sk

verify

* Tento údaj je povinný