Návod pre UNIsite a UNIobchod systém

Vyskúšajte eshop

Dostupnosť jednotlivých modulov a funkcií eshopu/webu závisí od verzie, v ktorej máte svoj eshop/web zakúpený.

Prechod z HTTP na HTTPS

Certifikát HTTPS je zárukou šifrovania dát pomocou SSL protokolu. Chráni užívateľov vašej webovej stránky pred rizikom odchytenia a zneužitia údajov. Dáta sa šifrujú nielen medzi vašou webovou stránkou a vašimi zákazníkmi, ale aj medzi jednotlivými systémami zúčastnenými v procese prevodov informácií cez internet.

4 dôvody pre prechod na HTTPS
1. Aktívne HTTPS na vašej webovej stránke spĺňa jednu z podmienok GDPR.

2. HTTPS chráni údaje, ktoré prechádzajú vašou webovou stránkou. Chránite tak nielen svojho zákazníka, ale aj seba a informácie vašej firmy. Takto šifrovaný web je ťažšie napadnuteľný hackermi.

3. Ak má web HTTPS, má zároveň aj istú výhodu vo vzťahu k zlepšeniu pozícií vo vyhľadávači Google. Ide teda o jedno z kritérií, ktoré ovplyvňujú SEO.

4. Dôveryhodnosť webu – šifrovanie dát cez HTTPS na vašom webe je prejavom sledovania trendov vo vývoji kybernetickej ochrany a napredovania z hľadiska technickej podpory. Zákazník vie, že vám nie je ľahostajný a to môže byť jeden z dôvodov, prečo sa rozhodne u vás nakúpiť.

Viac sa dočítate v článku Vyhnite sa riziku: Ochráňte svoj web s HTTPS

 

Pri prechode z nezabezpečeného webu na zabezpečený web je potrebné myslieť na pár úprav v nastaveniach meracích kódov.

Google Analytics:

V google analytics sa jedná o pomerne jednoduchú a veľmi rýchlu úpravu. Stačí len zmeniť typ protokolu v akom je zapísaná v nastaveniach sledovaná doména. 

  1. V správcovskej časti Google analytics (Zobraziť príklad)
  2. V časti "Vlastníctvo" -> "Nastavenie vlastníctva" - je potrebné upraviť typ protokolu v políčku "Predvolená webová adresa" z HTTP na HTTPS a toto nastavenie uložiť (Zobraziť príklad)
  3. Vrátime sa späť na správcovské nastavenia
  4. Druhé nastavenie je potrebné urobiť v časti "Zobrazenie" -> "Nastavenie zobrazenia" - kde je potrebné takisto zmeniť typ protokolu z HTTP na HTTPS v políčku "Webová adresa webových stránok" (Zobraziť príklad)

Google Search Console:

Pokiaľ sa o Váš web zaujímate skutočne dôkladne tak určite nesmiete zabudnúť ani na zmenu v Google Search Console. Ako ale na to?

  1. Ideálny postup je ak sa prihlásite pod tým istým Google kontom ako v Google Analytics
  2. Ak už máte Search Console nastavený z minulosti, je potrebné pridať nové vlastníctvo cez červené tlačítko "Pridať vlastníctvo" (Zobraziť príklad)
  3. Do políčka s URL zadáme kompletnú adresu webu aj s HTTPS protokolom a klikneme na tlačítko "Pridať" (Zobraziť príklad)
  4. Pokiaľ ste prihlásený pod tým istým Google kontom ako v Google Analytics, tak by ste mali v odporúčanom spôsobe vidieť ako spôsob overenia Google Analytics. Pokiaľ nie, je potrebné si zvoliť z alternatívnych spôsobov, spôsob "Značka HTML". Značku je potrebné skopírovať a zaslať ju s adresou webu, na ktorú má byť vložená na adresu vyroba@webygroup.sk (Zobraziť príklad)
  5. Ak teda na overenie použijete Google Analytics stačí kliknúť len na tlačítko "Overiť". Pokiaľ ste pre overenie použili HTML značku je potrebné počkať na jej vloženie do stránky.
  6. Hotovo :)
Máte otázky, na ktoré ste nenašli odpoveď a riešenie v návode?

Všetkým naším klientom Uniobchod systému sme k dispozícii na zákazníckej podpore, kde ochotne odpovieme na vaše otázky týkajúce sa nastavenia webovej stránky alebo eshopu.

Prosíme o pozorné vyplnenie údajov v dotazníku, aby sme vás mohli kontaktovať alebo využite našu emailovú alebo telefonickú podporu:

Volajte v pracovných dňoch (Po-Pia) na:
045/2221 444 (od 8:00 do 16:00)

alebo píšte na: podpora@uniobchod.sk
www.webygroup.sk, www.uniobchod.sk

verify

* Tento údaj je povinný