Návod pre UNIsite a UNIobchod systém

Vyskúšajte eshop

Dostupnosť jednotlivých modulov a funkcií eshopu/webu závisí od verzie, v ktorej máte svoj eshop/web zakúpený.

Poštovné, doprava a doplnky

Uniobchod systém ponúka širokú možnosť nastavenia poštovného, podľa rôznych typov, správania a výpočtu ceny za dopravu. Máte možnosť dať zákazníkovi na výber z viacerých možností dopravy, alebo ak ponúkate len jednu možnosť, zákazník je informovaný o tejto voľbe v druhom kroku objednávky, a v takomto prípade má typ poštovného pridelený automaticky. Poštovné je možné previazať s platbami, a tak zákazníkovi ponúkať len povolené kombinácie poštovného a platby, čo zvyšuje komfort objednávania  a nedochádza k nežiaducim kombináciám. V tomto prípade je vhodné nadefinovať všetky platby skôr, než budete vypĺňať typy poštovného, avšak doplniť platby a previazať s poštovným je možné kedykoľvek aj neskôr.

Uniobchod systém ponúka nasledovné typy poštovného (alebo doplnkov poštovného). V e-shope je prednastavený typ "Radio buttony". V prípade ak požadujete zapnúť niektoré s typov prosím kontaktujte nás.

 • Jednoduchý s pevnou cenou - bez možnosti výberu zákazníkom, zákazníkovi je pridelený automaticky s pevne stanovenou cenou.
 • Jednoduchý podľa ceny - bez možnosti výberu zákazníkom, zákazníkovi je pridelený automaticky s cenou vypočítanou podľa definovaných podmienok podľa ceny košíka.
 • Jednoduchý podľa hmotnosti - bez možnosti výberu zákazníkom, zákazníkovi je pridelený automaticky s cenou vypočítanou podľa definovaných podmienok podľa hmotnosti objednaných produktov (nutné mať pri produktoch vyplnenú správnu hmotnosť produktu).
 • Radio buttony - s možnosťou výberu zákazníkom/jeden výber, definujú sa viaceré možnosti na výber, každá voľba/typ môže byť definovaná samostatne podľa jednoduchých typov popísaných vyššie, možnosť naviazať dopravu na zásielkovňu, balíkomaty, geis pointy, doručenie na konkrétnu poštu atď. Zákazník vidí možnosti na výber.
 • Select - s možnosťou výberu zákazníkom/jeden výber, definujú sa viaceré možnosti na výber, každá voľba/typ môže byť definovaná samostatne podľa jednoduchých typov popísaných vyššie. Zákazník nevidí možnosti na výber.
 • Checkbox - s možnosťou výberu zákazníkom/žiadny alebo aj všetky na výber, definujú sa viaceré možnosti na výber, každá voľba/typ môže byť definovaná samostatne podľa jednoduchých typov popísaných vyššie, nejedná sa o typ poštovného, ale o možnosť označiť zákazníkom nejakú ďalšiu službu podľa výberu zákazníka, napr. doručenie v sobotu, darčekové balenie, atď.
 • Textové pole - nejedná sa o typ poštovného, ale o možnosť vypísať zákazníkovi nejakú ďalšiu textovú informáciu, ktorú požadujete.
Postup nastavenia

1. Kliknite na "Nastavenia".

2. Kliknite na ikonu "Doprava, poštovné, doplnky".

3. Kliknite na "Pridať dopravu, poštovné".

4. Vysvetlenie Typov dopravy, poštovného a doplnkov. Vyberte jednu z možností typov dopravy a poštovného.

 1. Jednoduchý - pevná cena.  Cena poštovného bude rovnaká pri každom nákupe bez ohľadu na cenu objednávky. Váš zákazník nebude mať na výber z poštovného a automaticky sa v procese objednávky zapíše Vami uvedená suma poštovného.

 2. Podľa ceny objednávky - pevná cena. Cena poštovného bude závisieť od Vami zvolených podmienok pre zľavu na poštovnom. Podmienky sú definované výškou ceny za objednávku. Váš zákazník nebude mať na výber z poštovného a automaticky sa v procese objednávky zapíše Vami uvedená suma poštovného.

 3. Podľa hmotnosti - pevná cena. Cena poštovného bude závisieť od Vami zvolených podmienok pre zľavu na poštovnom. Podmienky sú definované hmotnosťou objednávky. Váš zákazník nebude mať na výber z poštovného a automaticky sa v procese objednávky zapíše Vami uvedená suma poštovného.

 4. Radio button a select. Zákazník má možnosť vybrať si z rôznych typov dopravy. Tieto typy dopravy a poštovného sa nastavujú rovnakým postupom. Rozdiel je vo výslednom zobrazení pre zákazníka. V type "select" sa zákazníkom zobrazí ponuka poštovného v rozbalovátku a v type "radio button" sa zobrazí v zaškrtávacích políčok. Tento typ odporúčame vybrať v prípade, ak má váš klient k dispozícii na výber z viacerích možností platieb.

 5. Checkboxy (výber z viacerých možností). Používa sa v prípade, keď chcete dať zákazníkovi možnosť na výber z viacerých možností (alebo iba jednu), pričom zákazník si môže vybrať konkrétnu možnosť alebo všetky alebo aj žiadnu. Výber hodnôt nie je povinný pre zákazníka. Napríklad darčekové balenie, sobotné doručenie, vzorka zadarmo, atď...

 6. Textové pole. Tento doplnok sa používa ako pole, do ktorého môže zákazník vpísať poznámku k objednávke.

  Máte otázky, na ktoré ste nenašli odpoveď a riešenie v návode?

  Všetkým naším klientom Uniobchod systému sme k dispozícii na zákazníckej podpore, kde ochotne odpovieme na vaše otázky týkajúce sa nastavenia webovej stránky alebo eshopu.

  Prosíme o pozorné vyplnenie údajov v dotazníku, aby sme vás mohli kontaktovať alebo využite našu emailovú alebo telefonickú podporu:

  Volajte v pracovných dňoch (Po-Pia) na:
  045/2221 444 (od 8:00 do 16:00)

  alebo píšte na: podpora@uniobchod.sk
  www.webygroup.sk, www.uniobchod.sk

  verify

  * Tento údaj je povinný