Návod pre UNIsite a UNIobchod systém

Vyskúšajte eshop

Dostupnosť jednotlivých modulov a funkcií eshopu/webu závisí od verzie, v ktorej máte svoj eshop/web zakúpený.

Sledovacie a remarketingové kódy

Google Analytics je nástroj na sledovanie a zbieranie dát na webe. Analýza poukazuje na charakter návštevníkov na webe, odkiaľ prišli návštevníci na web, čo si prehliadali na webe a čo tam robili alebo čo nakúpili. Na základe analýzy viete následne určiť optimalizáciu Vášho webu alebo viete zistiť požiadavky návštevníkov a tak prispôsobiť tovar Vašej persóne.

Postup nastavenia

1. Kliknite na "Nastavenia".

2. Kliknite na "Sledovacie a remarketingové kódy".

3. Ikona HEAD a BODY kódy sú určené pre vkladanie jednoduchých scriptov/kódov bez podrobnejších možností nastavenia. Kliknutím na ikonu "Pridať nový kód" pridáte scripty podľa Vášho výberu do prednastavených možností pre Google Analytics, Google Tag Manager, Google Tag Manager Remarketing, LiveChatoo a iné.

4. Vyberte si z ponuky, aký typ kódu chcete vložiť.

5. Do každého typu kódu pri jeho tvorbe je potrebné vložiť ID a potvrďiť tlačidlom "Uložiť kód".

Spôsob ako získate kód pre štatistiky Google Analytics nájdete v časti SEO návod - Śtatistiky Google Analytics

Pre každý jeden typ kódu je potrebné vložiť špecifické ID.
Pre ich získanie sa musíte prihlásiť do jednotlivých nástrojov a z nich ich Id kódov vygenerovať  Google Analytics, Google Tag Manager, Google Tag Manager Remarketing, LiveChatoo,....

 

6. Po uložení je potrebné nastaviť a vložiť kódy. Zmeňte stav kódu na "Aktívny" v prípade ak chcete aby kód začal merať. Potvrďte tlačidlom "Uložiť".

7. Kliknite na záložku "Hlavný kód". Kód je prednastavený, stačí zvoliť typ generovania kódu, kde  zvolíte, či bude kód aktívny na celom webe alebo iba v e-shope. Tak isto zvoľte umiestnenie kódu. Potvrďte tlačidlom "Uložiť".

8. Kliknite na záložku "Kód po odoslaní objednávky".

  1. Do príslušných pohľadov sa nastavujú scripty podľa predpísaného api a návodu pre použitie konkrétneho kódu, postup implementácie štandardne dostanete spolu s popisom služby/kódu, ktorý vkladáte. V našom systéme preddefinované kódy nie je potrebné upravovať, sú generované podľa štandardného odporúčania daného typu kódu.

  2. V prípade úpravy alebo použitia iného kódu môžete využívať zoznam premenných, ktoré nahradia v danom kóde hodnoty za reálne údaje. Premennú zadávajte v tvare ako je uvedené v popise: @@@NAZOV_PREMENNEJ@@@

Máte otázky, na ktoré ste nenašli odpoveď a riešenie v návode?

Všetkým naším klientom Uniobchod systému sme k dispozícii na zákazníckej podpore, kde ochotne odpovieme na vaše otázky týkajúce sa nastavenia webovej stránky alebo eshopu.

Prosíme o pozorné vyplnenie údajov v dotazníku, aby sme vás mohli kontaktovať alebo využite našu emailovú alebo telefonickú podporu:

Volajte v pracovných dňoch (Po-Pia) na:
045/2221 444 (od 8:00 do 16:00)

alebo píšte na: podpora@uniobchod.sk
www.webygroup.sk, www.uniobchod.sk

verify

* Tento údaj je povinný