Návod pre UNIsite a UNIobchod systém

Vyskúšajte eshop

Dostupnosť jednotlivých modulov a funkcií eshopu/webu závisí od verzie, v ktorej máte svoj eshop/web zakúpený.

Zľavy na produkty

Zľavy na kategórie a produkty Vám umožňujú nastaviť pre konkrétnych zákazníkov špeciálne/zľavnené ceny vypočítané podľa nastaveného vzorca z predajnej ceny. Zľavy na kategórie definujete vzorcom pre konkrétnu kategóriu/alebo aj všetky kategórie (Vzorec musí byť definovaný pre každú kategóriu v ktorej sa nachádzajú produkty. Vzorec musí byť nadefinovaný aj pre podkategóriu. Zľavy pre produkt definujete vzorcom pre konkrétny produkt. V Uniobchod systéme máte k dispozícií tri typy vzorcov/výpočtu:

koeficient - výsledná cena pre zákazníka sa vypočíta vynásobením koeficientu s predajnou cenou pri produkte (koeficient menší než 1 (0,999999 a menej) cenu zníži/zľava, koeficient nad 1 cenu zvýši/prirážka)

mínus - výsledná cena pre zákazníka sa vypočíta odčítaním zadanej ceny/hodnoty (bez DPH) od predajnej ceny pri produkte

konštanta - zadaná cena/hodnota bude výslednou predajnou cenou/neprebieha výpočet

Zákazníkovi, ktorému chcete prideliť špeciálne ceny, pridelíte číslo vzorca, pre ktoré ste nadefinovali vzorce. Pre konkrétneho zákazníka môžete prideliť len jedno číslo vzorca, preto všetky jeho cenové zľavy a vzorce definujete pod rovnakým číselným označením (číslo vzorca). To isté číslo môžete prideliť aj viacerým zákazníkom, tým pádom budú mať pridelené rovnaké výsledné predajné ceny. Svoje ceny uvidia zákazníci až po prihlásení sa do e-shopu.

Vzorce môžete definovať iba na určité kategórie alebo určité produkty, nie na všetky produkty musíte vytvoriť vzorec. Produkty a kategórie, ktorým ste nevytvorili vzorec, budú zákazníci s prideleným vzorcom nakupovať za štandardnú predajnú cenu pri produkte. Vzorce platia pre kategórie, v ktorých je produkt skutočne zaradený, neplatí na viacnásobne zaradené kategórie.

Postup nastavenia

1. Kliknite na "Zľavy na produkty".

2. Nastavenie zľavy.

  1. Číslo vzorca je číslo, ktoré budete prideľovať zákazníkom, ktorý budú mať možnosť vidieť produkty v cene so zľavou.

  2. Vyberte produkt pre ktorý bude platiť zľava.

  3. Vyberte možnosť. Konštanta - určenie pevnej ceny produktu. Odčítať - odčíta sa Vami zadaná cena od ceny produktu. Násobiť - Vami zadaným číslom sa cena produktu znásobí.

  4. Hodnota je cena bez DPH.

3. Produkt viete upravovať a mazať.

  1. Zaškrtnutím políčka viete označiť všetky navolené kategórie a následne ich hromadne vymazať.

  2. Kliknutím na ikony ich viete upraviť alebo vymazať.

4. Priradenie zľavy zákazníkovi.

  1. Prejdite na zoznam zákazníkom a kliknite na konkrétneho zákazníka.

  2. V konkrétnom zákazníkovi prejdite nižšie na stránke po políčko "Číslo vzorca zliav".

Máte otázky, na ktoré ste nenašli odpoveď a riešenie v návode?

Všetkým naším klientom Uniobchod systému sme k dispozícii na zákazníckej podpore, kde ochotne odpovieme na vaše otázky týkajúce sa nastavenia webovej stránky alebo eshopu.

Prosíme o pozorné vyplnenie údajov v dotazníku, aby sme vás mohli kontaktovať alebo využite našu emailovú alebo telefonickú podporu:

Volajte v pracovných dňoch (Po-Pia) na:
045/2221 444 (od 8:00 do 16:00)

alebo píšte na: podpora@uniobchod.sk
www.webygroup.sk, www.uniobchod.sk

verify

* Tento údaj je povinný