Návod pre UNIsite a UNIobchod systém

Vyskúšajte eshop

Newsletter

Newsletter je výborný marketingový nástroj, ktorým môžete záujemcov a zákazníkov o novinky z vášho e-shopu pravidelne informovať o vašich zľavách, novinkách a iných dôležitých informáciách. Newsletter je vhodné využívať rozumne s frekvenciou zasielania informácií zákazníkom tak, aby to nebolo obťažujúce a správy pre nich boli prínosom. Newsleter je dostupný v Uniobchod systéme pre všetky verzie a v závislosti od vašej verzie e-shopu máte k dispozícií každý mesiac voľný objem newslettrov, ktorý sa vyčerpáva ako prvý v poradí. Po vyčerpaní si môžete dokúpiť ďalší objem newslettrov. Zakúpený počet má neobmedzenú časovú platnosť.

Uniobchod systém dovoľuje vytvárať neobmedzený počet newslettrov a kampaní. Obsahuje nastavenia pre plnohodnotné sledovanie a vyhodnocovanie úspešnosti každého newslettra. Poskytuje podrobné štatistiky odoslaných, doručených ako aj otvorených/prečítaných newslettrov. Veľkou výhodou je automatické zaznamenanie údajov v prípade, že zákazník nakúpi produkty z doručeného newslettra, takže je možné s vysokou presnosťou získať reporty úspešnosti newslettra vzhľadom na koncového zákazníka a jeho nákupy. Výsledné štatistiky máte kedykoľvek k dispozícií v administrácii e-shopu.

Newsletter obsahuje viacero šablón na výber, jeho správa, nastavenie, rozosielanie a plnenie obsahom je veľmi jednoduché, pohodlné a rýchle. Odosielanie veľkého množstva emailov je rozdelené časovo po dávkach, aby bola zabezpečená vysoká miera doručenia e-mailov a neodmietnutie od prijímajúcich serverov.

Newsletter je možné odosielať všetkým záujemcom, ale aj konkrétnym skupinám, v prípade že využívate skupiny zákazníkov a máte ich rozdelených do viacerých skupín, viete newsletter kampane smerovať priamo so zameraním produktov a informácii na konkrétne skupiny, Nemusíte tak posielať všetko všetkým. Pri odosielaní máte možnosť odoslať newsletter hneď, ale aj nastaviť konkrétny dátum a čas odoslania a tak pripraviť kampane dopredu.

Počet bezplatných e-mailov závisí od konkrétnej verzie vášho e-shopu, čím vyššiu verziu máte, tým viac bezplatných e-mailov každý mesiac máte k dispozícii. Pokiaľ vám tento počet nebude postačovať, je možné si dokúpiť kredit. Tento kredit má neobmedzenú platnosť, takže ak si dokúpite 100 000 e-mailov tak sa vám z tohto počtu bude postupne odpočítavať ale až po vyčerpaní bezplatných e-mailov.
Príklad: Máte balík obsahujúci 5000 bezplatných e-mailov mesačne.
Za jeden mesiac pošlete 8 000 newslettrov v 4 rôznych infomailoch. Najskôr Vám systém odráta bezplatné e-maily na 0 a potom sa vám odpočíta zvyšných 3 000 e-mailov z predplateného balíka kreditov. Nasledujúci mesiac budete mať k dispozícii opäť 5 000 bezplatných e-mailov a po ich vyčerpaní sa znovu začne odrátavať z predplatených kreditov. Vždy platíte len za tie kredity nad rámec bezplatných ktoré sú vám každý mesiac znovu obnovené na 5 000 e-mailov.

Postup nastavenia

1. Kliknite na tlačidlo "Newsletter".

2. Kliknite na "Nový newsletter".

3. Zadajte názov newslettera. Kliknutím na nápis "Chcem zadať text..." vložíte text, ktorý sa zobrazí nad produktom a pod produktom. Kliknite na tlačidlo "Uložiť a pridať produkty".

4. Začnite písať do políčka kód alebo názov produktu a automaticky sa zobrazí produkt na pridanie do newslettera. Pre uloženie kliknite na tlačidlo "Uložiť newsletter".

5. Kliknutím na záložku "Náhľad" sa zobrazí vzhľad newslettera. Vyznačeným môžete vidieť text, ktorý sa vkladal v kroku 3 do newslettera.

Odosielanie newslettera

6. Vyplňte políčka a určite kedy bude newsletter zaslaný. Je potrebné zaškrtnúť komu bude e-mail zaslaný. Pokračujte v odosielaní kliknutím na tlačidlo "Pokračovať k zhrnutiu".

Nastavenie newslettera

7. Prejdite na "Nastavenia". Kliknite na "Newsletter".

8. Prekrývacie okno je okno, ktoré vyskočí pri otvorení newslettra. Nastavte jeho vzhľad a čas do zobrazenia.

9. MailChimp je nastavenie pre synchronizáciu rozposielania newslettrov. Toto nastavenie použite iba v prípade ak rozposielate newslettre z iného účtu.

Máte otázky, na ktoré ste nenašli odpoveď a riešenie v návode?

Všetkým naším klientom Uniobchod systému sme k dispozícii na zákazníckej podpore, kde ochotne odpovieme na vaše otázky tíkajúce sa nastavenia webovej stránky alebo eshopu.

Prosíme o pozorné vyplnenie údajov v dotazníku, aby sme vás mohli kontaktovať alebo využite našu emailovú alebo telefonickú podporu:

Volajte v pracovných dňoch (Po-Pia) na:
045/5400 200 (od 8:00 do 16:00)

alebo píšte na: info@webygroup.sk
www.webygroup.sk, www.uniobchod.sk

verify

* Tento údaj je povinný