Návod pre UNIsite a UNIobchod systém

Vyskúšajte eshop

Dostupnosť jednotlivých modulov a funkcií eshopu/webu závisí od verzie, v ktorej máte svoj eshop/web zakúpený.

Radio buttony a select

Tieto typy dopravy a poštovného sa nastavujú rovnakým postupom. Rozdiel je vo výslednom zobrazení pre zákazníka. V type "select" sa zákazníkom zobrazí ponuka poštovného v rozbalovátku a v type "radio button" sa zobrazí v zaškrtávacích políčok.

Postup nastavenia

1. Je potrebné napísať názov a objednávkové číslo. Zaškrtnite políčko "Platby" v prípade ak chcete pre daný typ poštovného povoliť určité možnosti platby. Kliknite na tlačidlo "Uložiť".

2. Názov sa vyplní automaticky podľa toho ako ste nazvali poštovné. Objednávkové číslo podmienky sa zobrazí na objednávke zákazníka.

  1. Kliknite na "Pridať hodnotu na výber".

  2. Políčko "Typ dopravy" - V prípade ak máte zmluvu s odberným miestom, môžete ho vybrať a nadefinovať poštovné pre tento typ dopravy k Vášmu zákazníkovi. Tak isto môžete v tomto kroku, pokiaľ nemáte zmluvu s odberným miestom alebo aj v prípade ak chcete zákazníkovi ponúknuť aj iný spôsob dopravy ako je napríklad kuriér, nechať nami prednastavený výber nedefinovaný.

  3. Vyberte nastavenie z rozbalovátka "Typ výpočtu ceny".

1. Pri jednoduchom výpočte vyplníte následne iba cenu poštovného a zaškrtnete "Povolené platby" a uložíte nastavenia kliknutím na tlačidlo "Uložiť".

2. Pri výpočte podľa ceny nenastavujete v tomto kroku už nič iné iba kliknete na tlačidlo "Uložiť".

1. Pre vytvorenie podmienok kliknite na "Zobraziť/ Pridať cenové podmienky".
2. Kliknite na tlačidlo "Pridať podmienku".
3. Napíšte objednávkové číslo a do podmienky vložte sumu a znak. Následne do ceny napíšte cenu poštovného v prípade splnenia hore nastavenej podmienky. Spomedzi platieb vyberte tie, ktorými bude môcť zákazník platiť. Takýmto spôsobom pridajte ďalšie podmienky.
POZOR!!! Poradie je veľmi dôležité pri podmienkach. V nákupnom procese sa zákazníkovi započíta podmienka, posledná splnená podmienka. Systém skenuje všetky podmienky vo Vami vytvorenom zozname, ak by ste mali zle usporiadané podmienky, môže byť nesprávne započítaná zľava na poštovné.

3. Pri výpočte podľa hmotnosti nenastavujete v tomto kroku už nič iné iba kliknete na tlačidlo "Uložiť". Pri výpočte ceny poštovného podľa hmotnosti je potrebné mať pri produktoch vyplnenú ich hmotnosť.

1. Pre vytvorenie podmienok kliknite na "Zobraziť/ Pridať hmotnostné podmienky".
2. Kliknite na tlačidlo "Pridať podmienku".
3. Napíšte objednávkové číslo a do podmienky vložte množstvo kilogramov a znak. Je potrebné vyplniť položku "Cena za 1 kg". Túto položku vyplňte pri podmienke, ktorá bude mať najvyššiu hodnotu. Táto cena sa uplatní pri objednávke, ktorá presiahne hmotnosť nadefinovanej podmienky s najväčšou hmotnosťou.  Následne do ceny napíšte cenu poštovného v prípade splnenia hore nastavenej podmienky. Spomedzi platieb vyberte tie, ktorými bude môcť zákazník platiť. Takýmto spôsobom pridajte ďalšie podmienky.
POZOR!!! Poradie je veľmi dôležité pri podmienkach. V nákupnom procese sa zákazníkovi započíta podmienka, posledná splnená podmienka. Systém skenuje všetky podmienky vo Vami vytvorenom zozname, ak by ste mali zle usporiadané podmienky, môže byť nesprávne započítaná zľava na poštovné.
Máte otázky, na ktoré ste nenašli odpoveď a riešenie v návode?

Všetkým naším klientom Uniobchod systému sme k dispozícii na zákazníckej podpore, kde ochotne odpovieme na vaše otázky týkajúce sa nastavenia webovej stránky alebo eshopu.

Prosíme o pozorné vyplnenie údajov v dotazníku, aby sme vás mohli kontaktovať alebo využite našu emailovú alebo telefonickú podporu:

Volajte v pracovných dňoch (Po-Pia) na:
045/2221 444 (od 8:00 do 16:00)

alebo píšte na: podpora@uniobchod.sk
www.webygroup.sk, www.uniobchod.sk

verify

* Tento údaj je povinný