Návod pre UNIsite a UNIobchod systém

Vyskúšajte eshop

Dostupnosť jednotlivých modulov a funkcií eshopu/webu závisí od verzie, v ktorej máte svoj eshop/web zakúpený.

Vloženie obrázka

Jednoduchým spôsobom môžete vkladať obrázky do textu a zarovnávať ich k okolitému textu. Odporúčame používať optimálne (100 až 150kB) veľkosti obrázkov, čím zvýšite rýchlosť načítania stránky.

Postup nastavenia

1. Kliknite na ikonu "Obrázok".

Vloženie obrázka krok 1

2. Kliknite na "Prechádzať server".

Vloženie obrázka krok 2

3. Výber obrázka.

  1. Otvorte vo svojom PC adresár kde sa nachádza obrázok, ktorý chcete vložiť do Správcu súborov (FileManagera). Kliknite ľavým tlačidlom myši na obrázok, podržte tlačidlo a ťahajte obrázok z Vášho adresára na plochu FileManagera a pustite tlačidlo myši. Takýmto spôsobom môžete nahrať aj celý adresár s obrázkami. Pre rýchle načítanie Vašej stránky je vhodné, aby obrázok nepresiahol veľkosť 200kb.

  2. Kliknite na obrázok, ktorý chcete vložiť do textového editora.

4. Nastavenie obrázka.

  1. Do alternatívneho textu napíšte názov obrázka. Odporúčame pomenovať obrázok. Tento názov môže Google použiť pri indexovaní stránky, čo sa môže prejaviť pri výsledkoch vyhľadávania.

  2. V prípade potreby môžete zmeniť rozloženie obrázka v texte a orámovanie obrázka. Pri zadávaní rozmerov obrázka a rámika píšte údaje v pixeloch.

Vloženie obrázka krok 4

5. Zobrazenie veľkého obrázka vo vyskakovacom okne (fancybox).

  1. Označte obrázok kliknutím naň náslene kliknite na ikonu "Odkaz" a vložte obrázok (kliknutím na tlačidlo "Prechádzať server"), ktorý sa zobrazí vo vyskakovacom okne. Odporúčame vložiť ten istý obrázok vo vačších rozmeroch, aby sa obrázok vo fancyboxe zobrazil väčší ako pôvodný obrázok v texte.

  2. Kliknite na záložku "Rozšírené" a do políčka "Triedy štýlu" napíšte slovo fancybox. Potvrďte tlačidlom "OK".

 

Máte otázky, na ktoré ste nenašli odpoveď a riešenie v návode?

Všetkým naším klientom Uniobchod systému sme k dispozícii na zákazníckej podpore, kde ochotne odpovieme na vaše otázky týkajúce sa nastavenia webovej stránky alebo eshopu.

Prosíme o pozorné vyplnenie údajov v dotazníku, aby sme vás mohli kontaktovať alebo využite našu emailovú alebo telefonickú podporu:

Volajte v pracovných dňoch (Po-Pia) na:
045/2221 444 (od 8:00 do 16:00)

alebo píšte na: podpora@uniobchod.sk
www.webygroup.sk, www.uniobchod.sk

verify

* Tento údaj je povinný