Návod pre UNIsite a UNIobchod systém

Vyskúšajte eshop

Dostupnosť jednotlivých modulov a funkcií eshopu/webu závisí od verzie, v ktorej máte svoj eshop/web zakúpený.

Parametre produktov – filtre produktov

Parametre produktov sú štruktúrované informácie pri produkte, ktoré prinášajú veľa výhod a možností pre obchodníka/administrátora e-shopu, ako aj pre nakupujúceho zákazníka. Parametre predstavujú informácie - popis produktu, ktorého definovaná štruktúra sa pravidelne opakuje pri väčšine produktov, ale hodnoty konkrétnych produktov sa menia. Toto rozšírenie (modul) prináša jednoduchosť plnenia týchto informácii pre administrátora a zároveň prehľadný výpis vlastností pri produkte pre nakupujúceho. V e-shope je možné nadefinovať až 71 takýchto vlasností (označených číselne od 100-170). Definované vlastnosti majú hlavne informačný charakter pre nakupujúceho a sú viditeľné pri produkte v e-shope, alebo môžu slúžiť aj pre rôzne vnútorné - systémové nastavenia, t.j. pri každom parametri sa dá nastaviť, kde všade sa má generovať/zobrazovať, alebo či má zostať skrytý.

Veľkou výhodou parametrov, je možnosť zapnutia filtrov v kategórií produktov podľa zvolených parametrov a hodnôt. Zákazník má možnosť si jednoducho navoliť filter podľa svojich požadovaných vlastností a e-shop mu zobrazí len produkty, ktoré spĺňajú požadované vlastnosti, tým pádom zákazník šetrí svoj čas a rýchlosť prehľadávania e-shopu a je možné, že jednoduchšie nájde to čo hľadá.

Ďalším nastavením je možné zobraziť/generovať zvolené parametre aj v objednávke zasielanej zákazníkovi ako aj v administrácii pre obchodníka. V niektorých prípadoch je možné pomocou parametrov nastaviť doplňujúce informácie pre generovanie XML pre porovnávače, ktoré tieto údaje vyžadujú pri niektorých typoch produktov.

E-shop ponúka možnosť definovať tri typy parametrov: reťazec, hodnotu a checkbox. Od konkrétneho typu závisí aj funkčnosť a plnenie konkrétnych hodnôt pri produkte.

 • hodnota - Pri produkte sa zobrazí textová informácia, v administrácii sa vyplní/nadefinuje zoznam hodnôt parametra, ktoré sa ponúkajú pri vypĺňaní produktu cez výberové menu (rozbalovátko), výhodou je, že nedochádza k preklepom a rozdielnym zápisom pri rovnakom type hodnoty, pretože sa vždy vyberá nadefinovaná možnosť z ponuky.
 • reťazec - Pri produkte sa zobrazí ako textová informácia, v administrácii sa vypisuje textové pole. Pri tomto type nie je možné nastaviť filtrovateľnosť parametra.
 • checkbox - Pri produkte sa zobrazia textové hodnoty oddelene čiarkou, v administrácii sa vyplní/nadefinuje zoznam hodnôt parametra, ktoré sa ponúkajú pri vypĺňaní produktu cez checkboxy, výhodou je, ze nedochádza k preklepom a rozdielnym zápisom pri rovnakom type hodnoty, pretože sa vždy vyberá nadefinovaná možnosť z ponuky. Checkbox dovoľuje pri produkte zaškrtnúť/zvoliť aj viacej hodnôt naraz.
Postup nastavenia

1. Kliknite na "Parametre produktov".

2. Tvorba parametra.

 1. Vyberte číslo k vytvorenému parametru. Čísla od 100 do 150 priraďte k parametru, pri ktorom chcete aby mohli Vaši zákazníci filtrovať produkty.

 2. Napíšte názov parametra.

 3. V rozbalovátku "Typ" vyberte jednu z hodnôt.

  1. hodnota - Pri produkte sa zobrazí textová informácia, v administrácii sa vyplní/nadefinuje zoznam hodnôt parametra, ktoré sa ponúkajú pri vypĺňaní produktu cez výberové menu (rozbalovátko), výhodou je, že nedochádza k preklepom a rozdielnym zápisom pri rovnakom type hodnoty, pretože sa vždy vyberá nadefinovaná možnosť z ponuky.

  2. reťazec - Pri produkte sa zobrazí ako textová informácia, v administrácii sa vypisuje textové pole. Pri tomto type nie je možné nastaviť filtrovateľnosť parametra.

  3. checkbox - Pri produkte sa zobrazia textové hodnoty oddelené čiarkou, v administrácii sa vyplní/nadefinuje zoznam hodnôt parametra, ktoré sa ponúkajú pri vypĺňaní produktu cez checkboxy. Výhodou je, že nedochádza k preklepom a rozdielnym zápisom pri rovnakom type hodnoty, pretože sa vždy vyberá nadefinovaná možnosť z ponuky. Checkbox dovoľuje pri produkte zaškrtnúť/zvoliť aj viacej hodnôt naraz.

4. Vyplňte poradie parametra v popise pri produkte.

5. V prípade ak chcete, aby bol parameter viditeľný pre Vašich zákazníkov v objednávke vyberte možnosť “Áno“.

6. Vyberte jeden zo spôsobov zobrazenia filtrov.

7. Zobrazenie v:

Hlavných parametroch - parametre sa zobrazia pri detaile produktu v dolnej časti v širšieho popisu

Výber parametrov - parametre sa zobrazia pri detaile produktu

Zoznam parametrov - parametre sa zobrazia v zozname produktov v kategórii

 1. Zaškrtnite políčko podľa Vašich požiadaviek. Kliknite na tlačidlo "Uložiť".

3. Vytvorenie hodnôt v rozbalovátku "Typ".

 1. Kliknite na jeden z parametrov.

 2. Napíšte názov a prideľte mu poradie. Do políčka "Hodnota" pripíšte ku každému variantu parametra ľubovoľnú hodnotu. Táto hodnota je dôležitá pre prácu s CSV (Export a Import dát pre porovnávače). Pre uloženie kliknite na tlačidlo "Uložiť".

Máte otázky, na ktoré ste nenašli odpoveď a riešenie v návode?

Všetkým naším klientom Uniobchod systému sme k dispozícii na zákazníckej podpore, kde ochotne odpovieme na vaše otázky týkajúce sa nastavenia webovej stránky alebo eshopu.

Prosíme o pozorné vyplnenie údajov v dotazníku, aby sme vás mohli kontaktovať alebo využite našu emailovú alebo telefonickú podporu:

Volajte v pracovných dňoch (Po-Pia) na:
045/2221 444 (od 8:00 do 16:00)

alebo píšte na: podpora@uniobchod.sk
www.webygroup.sk, www.uniobchod.sk

verify

* Tento údaj je povinný