Návod pre UNIsite a UNIobchod systém

Vyskúšajte eshop

Dostupnosť jednotlivých modulov a funkcií eshopu/webu závisí od verzie, v ktorej máte svoj eshop/web zakúpený.

Parametre produktov – filtre produktov

Parametre produktov sú štruktúrované informácie pri produkte, ktoré prinášajú veľa výhod a možností pre obchodníka/administrátora e-shopu, ako aj pre nakupujúceho zákazníka. Parametre predstavujú informácie - popis produktu, ktorého definovaná štruktúra sa pravidelne opakuje pri väčšine produktov, ale hodnoty konkrétnych produktov sa menia. Toto rozšírenie (modul) prináša jednoduchosť plnenia týchto informácii pre administrátora a zároveň prehľadný výpis vlastností pri produkte pre nakupujúceho. V e-shope je možné nadefinovať až 71 takýchto vlasností (označených číselne od 100-170). Definované vlastnosti majú hlavne informačný charakter pre nakupujúceho a sú viditeľné pri produkte v e-shope, alebo môžu slúžiť aj pre rôzne vnútorné - systémové nastavenia, t.j. pri každom parametri sa dá nastaviť, kde všade sa má generovať/zobrazovať, alebo či má zostať skrytý.

Veľkou výhodou parametrov, je možnosť zapnutia filtrov v kategórií produktov podľa zvolených parametrov a hodnôt. Zákazník má možnosť si jednoducho navoliť filter podľa svojich požadovaných vlastností a e-shop mu zobrazí len produkty, ktoré spĺňajú požadované vlastnosti, tým pádom zákazník šetrí svoj čas a rýchlosť prehľadávania e-shopu a je možné, že jednoduchšie nájde to čo hľadá.

Ďalším nastavením je možné zobraziť/generovať zvolené parametre aj v objednávke zasielanej zákazníkovi ako aj v administrácii pre obchodníka. V niektorých prípadoch je možné pomocou parametrov nastaviť doplňujúce informácie pre generovanie XML pre porovnávače, ktoré tieto údaje vyžadujú pri niektorých typoch produktov.

E-shop ponúka možnosť definovať tri typy parametrov: reťazec, hodnotu a checkbox. Od konkrétneho typu závisí aj funkčnosť a plnenie konkrétnych hodnôt pri produkte.

 • hodnota - Pri produkte sa zobrazí textová informácia, v administrácii sa vyplní/nadefinuje zoznam hodnôt parametra, ktoré sa ponúkajú pri vypĺňaní produktu cez výberové menu (rozbalovátko), výhodou je, že nedochádza k preklepom a rozdielnym zápisom pri rovnakom type hodnoty, pretože sa vždy vyberá nadefinovaná možnosť z ponuky.
 • reťazec - Pri produkte sa zobrazí ako textová informácia, v administrácii sa vypisuje textové pole. Pri tomto type nie je možné nastaviť filtrovateľnosť parametra.
 • checkbox - Pri produkte sa zobrazia textové hodnoty oddelene čiarkou, v administrácii sa vyplní/nadefinuje zoznam hodnôt parametra, ktoré sa ponúkajú pri vypĺňaní produktu cez checkboxy, výhodou je, ze nedochádza k preklepom a rozdielnym zápisom pri rovnakom type hodnoty, pretože sa vždy vyberá nadefinovaná možnosť z ponuky. Checkbox dovoľuje pri produkte zaškrtnúť/zvoliť aj viacej hodnôt naraz.
Postup nastavenia

1. Kliknite na "Parametre produktov".

2. Tvorba parametra.

 1. Číslo
  Vyberte číslo k vytvorenému parametru. Čísla od 100 do 150 priraďte k parametru, pri ktorom chcete aby mohli Vaši zákazníci filtrovať produkty.

 2. Názov
  Napíšte názov parametra.

 3. Title
  Napíšte zástupný text, ktorý sa doplní do titulky stránky pri výbere parametra pri filtrácií produktov - dôležité pre SEO

 4. H1
  Napíšte zástupný text, ktorý sa doplní do H1 (nadpisu stránky) stránky pri výbere parametra pri filtrácií produktov - dôležité pre SEO

 5. Typ
  V rozbalovátku "Typ" vyberte jednu z hodnôt.

  1. hodnota - Pri produkte sa zobrazí textová informácia, v administrácii sa vyplní/nadefinuje zoznam hodnôt parametra, ktoré sa ponúkajú pri vypĺňaní produktu cez výberové menu (rozbalovátko), výhodou je, že nedochádza k preklepom a rozdielnym zápisom pri rovnakom type hodnoty, pretože sa vždy vyberá nadefinovaná možnosť z ponuky.

  2. reťazec - Pri produkte sa zobrazí ako textová informácia, v administrácii sa vypisuje textové pole. Pri tomto type nie je možné nastaviť filtrovateľnosť parametra.

  3. checkbox - Pri produkte sa zobrazia textové hodnoty oddelené čiarkou, v administrácii sa vyplní/nadefinuje zoznam hodnôt parametra, ktoré sa ponúkajú pri vypĺňaní produktu cez checkboxy. Výhodou je, že nedochádza k preklepom a rozdielnym zápisom pri rovnakom type hodnoty, pretože sa vždy vyberá nadefinovaná možnosť z ponuky. Checkbox dovoľuje pri produkte zaškrtnúť/zvoliť aj viacej hodnôt naraz.

6. Vyplňte poradie parametra v popise pri produkte.

7. V prípade ak chcete, aby bol parameter viditeľný pre Vašich zákazníkov v objednávke vyberte možnosť “Áno“.

8. Vyberte jeden zo spôsobov zobrazenia filtrov.

9. Zobrazenie v:

Hlavných parametroch - parametre sa zobrazia pri detaile produktu v dolnej časti v širšieho popisu

Výber parametrov - parametre sa zobrazia pri detaile produktu

Zoznam parametrov - parametre sa zobrazia v zozname produktov v kategórii

 1. Zaškrtnite políčko podľa Vašich požiadaviek. Kliknite na tlačidlo "Uložiť".

3. Vytvorenie hodnôt v rozbalovátku "Typ".

 1. Kliknite na jeden z parametrov.

 2. Napíšte názov a prideľte mu poradie. Do políčka "Hodnota" pripíšte ku každému variantu parametra ľubovoľnú hodnotu. Táto hodnota je dôležitá pre prácu s CSV (Export a Import dát pre porovnávače). Pre uloženie kliknite na tlačidlo "Uložiť".

Máte otázky, na ktoré ste nenašli odpoveď a riešenie v návode?

Všetkým naším klientom Uniobchod systému sme k dispozícii na zákazníckej podpore, kde ochotne odpovieme na vaše otázky týkajúce sa nastavenia webovej stránky alebo eshopu.

Prosíme o pozorné vyplnenie údajov v dotazníku, aby sme vás mohli kontaktovať alebo využite našu emailovú alebo telefonickú podporu:

Volajte v pracovných dňoch (Po-Pia) na:
045/2221 444 (od 8:00 do 16:00)

alebo píšte na: podpora@uniobchod.sk
www.webygroup.sk, www.uniobchod.sk

verify

* Tento údaj je povinný