Návod pre UNIsite a UNIobchod systém

Vyskúšajte eshop

Dostupnosť jednotlivých modulov a funkcií eshopu/webu závisí od verzie, v ktorej máte svoj eshop/web zakúpený.

GP webpay

Platobná brána GP webpay je určená firmám/podnikateľom, ktorý majú svoj účet v bankách ČSOB, Slovenská sporiteľňa a UniCredit Bank. Aktiváciou tejto služby poskytnete svojim zákazníkom možnosť platiť kartou za váš tovar. Pri zakladaní GP webpay služby je najprv potrebné zájsť do svojej banky a požiadať ich o aktiváciu služby. Po aktivácii vám banka zašle e-mail kde bude postup ako túto službu aktivovať vo vašom e-shope.

Postup nastavenia

1. Postupujte podľa návodu v e-maili, ktorý vám bol zaslaný spoločnosťou GP webpay. Začnite krokom 1. Prihláste sa do aplikácie portál GP webpay:

  1. URL adresa pre prihlásenie: https://test.portal.gpwebpay.com

  2. Prihlasovacie údaje Vám boli zaslané v samostatnom e-maili

2. Druhý krok v e-maili preskočte. Tento krok sme vyriešili v našom systéme.

3. V treťom kroku zaslaného e-mailu budete vytvárať súkromný kľúč.

  1. Kliknite na “vytvoriť súkromný testovací kľúč“ následne vás systém vyzve k vytvoreniu hesla pre tento testovací tajný kľúč. Toto heslo si zapíšte na papier ešte ho budete potrebovať. Po vytvorení hesla sa vygeneruje dokument, v ktorom bude testovací tajný kľúč a uložíte si ho u vás v PC (tiež ho ešte budete potrebovať).

  2. Kliknite na svoj e-shop a zadajte tajný kľúč (v dokumente, ktorý bol vygenerovaný pri zadávaní hesla testovacieho tajného kľúča) a heslo tajného kľúča.

4. Prihláste sa do administrácie vášho e-shopu.

5. Kliknite na “Nastavenia“.

6. Kliknite na “Platby“.

7. Pri testovacej prevádzke je potrebné, aby boli zaškrtnuté políčka “GP WebPay aktívne“ a “Testovacia prevádzka“. Vpíšte privátny kľúč (vygenerujete si ho na stránke GP webpay), ponechajte platobnú bránu GP WebPay, nastavte požadovanú menu platieb, vpíšte číslo obchodníka (nájdete ho v dokumentácii, ktorú vám zaslala spoločnosť GP webpay), nastavte spôsob úhrady, vpíšte heslo šifrovacieho kľúča a zadajte notifikačný e-mail, na ktorý budú chodiť informácie o platbách.
V prípade ak chcete svojim zákazníkom poskytnúť zľavu na cenu objednávky vyplňte vyznačené políčka. Príklad: Ak chcete dať zákazníkovi zľavu 10% z celkovej sumy nákupu, tak v rozbalovátku vyberiete koeficient a následne do políčka “Koeficient pre výpočet zľavy“ vpíšete číslo 0,9.

8. Vykonajte testovaciu objednávku a platbu a následne skontrolujte či všetko prebehlo správne.
Prejdite znova k návodu, ktorý vám bol zaslaný spoločnosťou GP webpay a pokračujte krokom 5. Tzn. Pošlite e-mail spoločnosti GP webpay, že integrácia prebehla úspešne na testovacom prostredí.

9. Spoločnosť vám zašle e-mail o ďalšom postupe pre prechod na produkčné prostredie. Postup bude treba zopakovať ešte raz, avšak už to bude preklápanie na ostrú prevádzku. Keď budete robiť testovaciu objednávku je potrebné, aby bolo políčko “Testovacia prevádzka“ nezaškrtnuté.

10. Po vytvorení platobnej brány je potrebné platbu zviazať so spôsobom platby. Postup ako vytvoríte a zviažete spôsob platby s poštovným nájdete na: Doprava, poštovné a doplnky

Máte otázky, na ktoré ste nenašli odpoveď a riešenie v návode?

Všetkým naším klientom Uniobchod systému sme k dispozícii na zákazníckej podpore, kde ochotne odpovieme na vaše otázky týkajúce sa nastavenia webovej stránky alebo eshopu.

Prosíme o pozorné vyplnenie údajov v dotazníku, aby sme vás mohli kontaktovať alebo využite našu emailovú alebo telefonickú podporu:

Volajte v pracovných dňoch (Po-Pia) na:
045/2221 444 (od 8:00 do 16:00)

alebo píšte na: podpora@uniobchod.sk
www.webygroup.sk, www.uniobchod.sk

verify

* Tento údaj je povinný