Návod pre UNIsite a UNIobchod systém

Vyskúšajte eshop

Dostupnosť jednotlivých modulov a funkcií eshopu/webu závisí od verzie, v ktorej máte svoj eshop/web zakúpený.

Besteron

Platobná brána Besteron poskytuje platby kartou aj bankovým prevodom. Nemusíte mať pritom zavedený účet v každej banke. Sú výhodné nielen pre majiteľa e-shopu, ale aj pre jeho zákazníkov. Majiteľ e-shopu má cez platobnú bránu peniaze na účte za pár minút. Šetrí svoj čas aj peniaze za vedenie viacerých účtov v rôznych bankách. Pre klientov, ktorí fungujú s eshopom v Českej republike máme k dispozícii aj český Besteron s ponukou českých bánk.

Výhody a podmienky platobnej brány cez Besteron si môžete prečítať na Besteron

Implementácia a nastavenie Besteronu v našom Uniobchod systéme je jednoduchá a postup nastavenia nájdete v nasledovnom popísaný nižšie:

Postup nastavenia

1. Ako prvé je potrebné s firmou Besteron podpísať zmluvu a vytvoriť účet/registrovať sa na ich webovej stránke prostredníctvom vyplnenia formulára https://client.besteron.com/registracia
V políčku ID odporúčateľa je potrebné vpísať slovo "weby" pre správne pridelenie vášho e-shopu a našej firmy.

2. Na vašu e-mailovú adresu príde informácia o registrácii, kde súčasťou budú aj údaje, ktoré budete zadávať v admine/administrácii e-shopu.

3. Teraz sa prihláste do svojho e-shopu a prejdite do adminu/administrácie.

4. Kliknite na “Nastavenia“.

5. Kliknite na “Platby“.

6. Prejdite na záložku “Besteron“.

  1. Zvoľte akým spôsobom sa bude dať platiť. Je možné zaškrtnúť aj obidva spôsoby.
  2. Odporúčame predtým, ako dáte spôsob platby do aktívneho režimu vyskúšať spôsob platby v testovacej prevádzke. Stačí nechať zaškrtnuté políčko “Testovacia prevádzka“ a vykonať skúšobnú objednávku.
  3. Do tejto časti je potrebné vložiť informácie, ktoré vám boli zaslané na e-mail od Besteronu.
  4. Špecifický a Konštantný symbol nie je potrebné vypĺňať. Vyberte požadovanú menu a jazyk.
  5. Ak potrebujete špeciálny variabilný symbol pre platby cez Besteron - použite nastavenie cez regulérny výraz v kolónke Variabilný symbol platieb - ich popis je v oranžovom otázniku pri nabehnutí myšou
  6. Je možné nastaviť vášmu zákazníkovi zľavu. Stačí vybrať či zľava bude vypočítavaná z ceny platby alebo výška zľavy bude pevná na každú jednu objednávku.
    Príklad pre výpočet zľavy z celkovej sumy objednávky: Ak chcete dať zákazníkovi zľavu 10% z celkovej sumy nákupu, tak v rozbalovátku vyberiete koeficient a následne do políčka “Koeficient pre výpočet zľavy“ vpíšete číslo 0,9.

7. Po vytvorení platobnej brány je potrebné platbu zviazať so spôsobom platby. Postup ako vytvoríte a zviažete spôsob platby s poštovným nájdete na: Doprava, poštovné a doplnky

8. Ako posledný krok vykonajte skúšobnú objednávku.

Máte otázky, na ktoré ste nenašli odpoveď a riešenie v návode?

Všetkým naším klientom Uniobchod systému sme k dispozícii na zákazníckej podpore, kde ochotne odpovieme na vaše otázky týkajúce sa nastavenia webovej stránky alebo eshopu.

Prosíme o pozorné vyplnenie údajov v dotazníku, aby sme vás mohli kontaktovať alebo využite našu emailovú alebo telefonickú podporu:

Volajte v pracovných dňoch (Po-Pia) na:
045/2221 444 (od 8:00 do 16:00)

alebo píšte na: podpora@uniobchod.sk
www.webygroup.sk, www.uniobchod.sk

verify

* Tento údaj je povinný